Penészes falak penészmentesítése, penésztelenítése és penészölés véglegesen

Cégünk alkalmazza a penész elleni küzdelem három módszerét, úgymint vegyszeres penészmentesítést, penészelleni falfestést és a páratartalom automatikus beállítását légtechnikai megoldásokkal. Elérhetőségünk:20/458-1133

Légtechnikával a penész ellen

A penészek mérgező anyagokat, úgynevezett mikotoxinokat tudnak előállítani, amelyek mind az emberek, mind az állatok szervezetében negatív reakciókat válthatnak ki. A penész az orron, a szájon vagy a bőrön keresztül juthat be az ember szervezetébe

Miért szükséges szellőztetni?

 A belső légszennyezés több forrásból eredhet, például függ az életviteltől, az emberi szervezet működésétől, vagy felszabadulhat az alkalmazott építési anyagokból is. Ezek koncentrációja és kémiai összetétele nagyban befolyásolja a helyiségben tartózkodók komfortérzetét, egészségét, valamint az épületszerkezeti elemeket is.

CÉL: A legkisebb energiaveszteséggel kell eltávolítani a lakótérben felszabaduló szennyezőanyagokat: ez a fő célja egy jól szabályozott szellőzésnek.

Figyelembe kell vennünk azt a tényt, hogy a napjainkban beépítésre kerülő, szinte tökéletesen hőszigetelt és légtömör ablakok légáteresztő képességét gyakorlatilag megszüntették, így megszűntek a belső páralecsapódásokat megelőző légmozgások is, melyeket korábban, a ma már korszerűtlen ablaktípusok résekkel, hézagokkal biztosítottak.

Ezzel egyidejűleg és fentiek következményeként, a korszerű ablaktípusok alkalmazásával a lakások helyiségeiben a korábbi „természetes” légcsere is megszűnt, melynek következtében a folyamatos és a lakások minden helyiségére kiterjedő, tudatosan tervezett szellőztetés igénye műszaki szükségszerűséggé vált.

Mivel a napjainkban beépítésre kerülő ablakokkal a lakások zárt rendszerré válnak, ezért a szellőztetés tervezésekor szem előtt kell tartani azt az alapvető fizikai realitást, hogy az elszívni szándékozott levegő mennyiségével megegyező légmennyiség beáramlásáról, gondoskodni kell.Ellenkező esetben, a helyiségekben termelt szennyezett levegő elszívásának bármely választott és tervezett formája sem működik hatékonyan.

Nem tartható a korábbi tervezői gyakorlat, mely szerint, pl. egy lakás szellőztetése csak a kiszolgáló helyiségekben (konyha, fürdőszoba, kamra, WC, garázs, stb.) termelt, párával és szagokkal szennyezett levegő elvezetésére korlátozódik.

Szellőztetés hiányában – különösen az őszi, téli és kora tavaszi hónapokban – a lakóhelyiségekben a normális életvitellel (kipárologtatás), illetve a vizes, kiszolgáló helyiségekben zajló tevékenységgel (pl. főzés, mosogatás, zuhanyozás) együtt jár a belső légterekben a páratartalom növekedése, amely a falfelületeken és a nyílászárók felületein csapódik le.

A magas belső páratartalom rontja a komfortérzetet, a kondenzációs páralecsapódás pedig a felületi foltosodásban és penészesedésben jelentkező esztétikai hibák mellett károsítja az épület szerkezeti elemeit is.

A fentiekben vázolt valós veszélyek elhárítására és a lakások komplett, átfogó szellőztetésének megoldására fejlesztette ki a francia Aereco Rt. a belső páratartalom érzékelése alapján vezérelt, un. higroszabályozású szellőztetési rendszerét.

Az Aereco szellőztetési rendszer légbevezető és légelvezető elemei érzékelik a helyiségeken belüli páratartalom mindenkori mértékét és a pillanatnyi, tényleges szellőztetési szükségleteknek megfelelően automatikusan szabályozzák azt.

Az egyes elemekbe beépített légnedvesség érzékelők automatikusan, segédenergia igénybevétele nélkül zsaluk nyitásával és zárásával szabályozzák és optimalizálják a beáramló friss levegő, valamint az elvezetésre kerülő szennyezett levegő mennyiségét, biztosítva ezzel a belső légtérben a mindenkori megfelelő légcserét és páratartalmat.

A technológia alkalmazásával elérhető, hogy légcserére csak ott kerül sor, ahol arra ténylegesen szükség van, és csak akkor, amikor indokolt, tehát az egyes helyiségek szellőztetése egymástól függetleníthető.Az ideális szellőztetés elérésére a levegőt optimális helyeken a lakóhelyiségekbe be kell vezetnünk, a szennyezett, párás levegőt pedig a kialakuló légáramlással, a kiszolgáló helyiségeken keresztül a lakásból el kell távolítanunk.

A friss levegő beáramoltatása:

A lakások minden helyiségére kiterjedő, átfogó, rendszerben működő szellőztetéséhez szükséges friss levegőt, szabályozott formában a lakószobákba, valamint a nyílt égésterű gázkészülékekkel ellátott helyiségekbe a légbevezető elemek segítségével kell beáramoltatni.

A szabvány nyílászáróba vagy falátvezetéses módon szerelhető Aereco légbevezető elemek mellett rendelkezésre állnak az akusztikus kivitelek, melyekkel nyitott zsaluállás esetén 37-44 dB zajcsökkentés érhető el.Az akusztikus légbevezető elemek az utcai közlekedési vagy egyéb forrásból származó külső zajok melletti szellőztetésre alkalmasak

 A szellőztetési rendszer kiépítéséhez és hatékony működéséhez, illetve a légcsere megteremtéséhez, ezen keresztül a páralecsapódások megelőzéséhez a friss levegőt a szobákba illetve a nappali-konyhába (a gáztűzhely miatt is) kell beáramoltatni, szabályozott formában.

A higroszabályozású légbevezető elemek a térben uralkodó relatív páratartalomnak megfelelő mértékben, automatikusan nyitják zsalujukat, és ezzel, működő légelvezetés esetén a helyiség használata szerint szabályozzák a beáramló frisslevegő mennyiségét.

A külső oldalra egy esővédő-rovarrács felszerelése szükséges a résre. Ennek típusa attól függ, hogy szereltek-e, vagy terveznek-e felszerelni redőnyt:

Külön említést érdemelnek a higroszabályozású, növelt minimum hozamú és záróretesz nélküli, nyílászáróba szerelhető légbevezető elemek is, melyek a kéménybe kötött, vagy nem kötött nyílt égésterű gázkészülékek (gáztűzhely, kazánok) biztonságos működéséhez szükséges levegő utánpótlását biztosítják, illetve eleget tesznek a gázszolgáltatók előírásainak.Ezzel elkerülhető, pl. az újonnan beépített ablakok légtömör jellegének más módon történő megszüntetése (pl. gumitömítések eltávolítása, perforációk).

Tekintve, hogy a friss levegő beáramlását az Aereco nyílászáróba, vagy falátvezetéses módon beépített légbevezető elemei szabályozottan, a páratartalom szerinti, tényleges szellőztetési szükségleteknek megfelelően oldják meg, így egyrészt a légcsere optimálissá és hatékonnyá válik, másrészt megszűnnek a belső páralecsapódások, illetve azok összes károsító hatásának a veszélye, pl. penészesedés, gombásodás stb.

A párás, szennyezett levegő eltávolítása:

A párás, szennyezett levegő eltávolítására a gépészeti gyakorlat szerint több megoldás kínálkozik, melynek egyik alternatívája a központi ventilátorral történő elszívás. Ebben az esetben a kiszolgáló helyiségekbe telepített és légcsatornák közvetítésével a központi ventilátorba csatlakoztatott Aereco higroszabályozású gépi légelvezető elemek a rendszer részeként, összhangban a higroszabályozású légbevezető elemekkel (szabályozott légbevezetés + szabályozott légelvezetés) folyamatosan biztosítják a lakóhelyiségekben és a helyiségek közötti irányított légáramlást, illetve az optimális légcserét. 

A másik alternatíva a kisventilátorokkal történő elszívás a kiszolgáló helyiségekből egyenként. Ekkor kétfokozatú kisventilátorokat szerelünk a konyhába és a fürdő-WC helyiségekbe, amelyek alapfordulaton folyamatos üzeműek, és egy páraérzékelő kapcsoló segítségével kapcsolnak magasabb légszállításra az előre beállított légnedvesség érték elérésekor. Ez a rendszer a szívott helyiségekben jelen lévő kisventilátorok miatt hangosabb a központi ventilátoros megoldásnál. Másik hátránya a helyiségekben megjelenő kis ventilátorház, valamint az elkészítendő faláttörések.

A légelvezetés történhet még méretezett gravitációs (természetes) szellőzőkürtők segítségével.

A szellőztetés megoldása, illetve a légtér átöblítése különös jelentőséggel bír (bármelyik alternatíva mellett) a közös légterű nappali-étkező, illetve a nappali-étkező-konyha esetén.

Az elterjedt konyhai szagelszívó készülékekkel kapcsolatosan megjegyezzük, hogy azok nem pótolják, hanem jól kiegészítik egymást a folyamatos, igény szerinti elszívással, hiszen csak viszonylag ritkán és időszakosan üzemeltetik őket általában, pl. mosogatáskor, ételmelegítéskor nem, viszont nagyobb főzés esetén szükség lehet az ilyen elszívók nagy teljesítményére és elszívó ernyőjére is a keletkező szagok, pára és – gáztűzhely esetén – égéstermék gyors eltávolítása érdekében.

A szennyezett, nedves levegő eltávolítása:

 Amennyiben nyílt égésterű kéménybekötött gázkészülék üzemel a lakásban, akkor nem alkalmazható ventilátoros elszívás biztonságtechnikai okokból, mert a működő ventilátor visszaszívhatja az égésterméket.

Az fürdőben általában darab kétfokozatú, radiális lapátozás páraérzékelővel kiegészített kisventilátor elhelyezése szükséges. Ez alapfokozaton állandó üzemű, páraérzékelővel gyorsabb fokozatra kapcsol, így szükség esetén gyorsabban eltávolítja a párás levegőt. A javasolt kisventilátor típusa Limodor LF/M 100/40 (100/40 m3/h),HY-5 típusú páraérzékelő kapcsolná magasabb léghozamra, az amúgy alapjáraton folyamatosan üzemelő ventilátort az előre beállított (pl. 55-65%) páratartalom elérésekor. Elektromos csatlakozás : 240V, 50Hz, amelyet javaslunk egy megszakító kapcsolón keresztül bekötni, hogy  ki lehessen kapcsolni a ventilátort, ha szükséges.  A ventilátor zaja : 28/38 dB(A), IP X5 védelmi osztály. A ventilátor golyóscsapágyait kétrétegű szűrőbetét védi az elkoszolódástól. Csatlakozócsonk D=80 mm golyóscsapágyas, automata rugós visszacsapó szeleppel, amelyet egy

A ventilátort az oldalfal áttörésével tudjuk kivezetni, illetve a már meglévő szellőző kürtőbe lehet felszerelni illetve ventilátort falon kívül tudjuk elhelyezni. A átvezető cső mérete D=100 mm. Külső oldalra AEA-778 típusú szúnyoghálós esővédő elemet helyezünk el. Az elektromos betáplálást kábel csatornában vezetve tudjuk kialakítani. A ventilátor elé egy falon kívüli megszakító kapcsolót építünk be, és a páraérzékelőt is falon kívül helyezzük el.

Lakáson belüli légáramlás:

Felhívjuk szíves figyelmét, hogy a lakóhelyiségekben a megfelelő légcseréjének eléréséhez, illetve a rendszer kifogástalan működéséhez a levegő szabad áramlásának lehetőségét bezárt belső ajtók mellett is meg kell teremteni, pl. belső küszöbök elhagyásával, eltávolításával, vagy az ajtókon rácsok beépítésével, stb.

Az Aereco szellőztetési technológiával célunk az, hogy a lakóterekben a szükséges légcsere a pillanatnyi páraterhelésnek megfelelően szabályozott legyen és helyiségenként a tényleges szellőztetési igények szerint automatikusan történjen, vagyis ne okozzon fölösleges fűtési energiaveszteséget





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 7
Tegnapi: 1
Heti: 7
Havi: 10
Össz.: 21 598

Látogatottság növelés
Oldal: Párátlanítás légtechnikával
Penészes falak penészmentesítése, penésztelenítése és penészölés véglegesen - © 2008 - 2024 - peneszes.hupont.hu

A HuPont.hu-nál a honlap készítés egyszerű. Azzal, hogy regisztrál elkezdődik a készítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »